Seniori sjajnom obranom srušili neporaženi Podsused​

Published by Fran Bilić on

Seniori sjajnom obranom srušili neporaženi Podsused

Nakon dva uzastopna poraza seniori su svladali Podsused rezultatom 69:64

Iako je bilo nekoliko nezostanaka u našim redovima, točnije tri od prve četiri opcije na visokim pozicijama, ekipa je izašla na teren odlučnija nego ikad prije.

Podsused je krenuo u utakmicu bolje i poveo sa 8:2 ali uzastopnim tricama Luke Sunare i Vedrana Hernausa se rezultat vraća u egal. Prva četvrtina završava rezultatom 16:15 za goste.

U drugoj četvrtini sve isto, čvrsta obrana preuzimanjem razbija sve kretnje i akcije koje su treneri zamislili i do poena se dolazi najviše individalnom kvalitetom a to najbolje pokazuje podatak da niti jedan ekipa nije prešla 20 poena u četvrtini u prvom poluvremenu pa se na veliki odmor odlazi razultatom 34:32 za goste.

Drugo poluvrijeme donosi pormjene, još aktivnija obrana naših igrača unosi nervozu u gostujuće linije što generira nekoliko ukradenih lopti i laganih poena iz kontri kao i fantastičnom šuterskom dionicom Andreja Ceraja te Frana Jarnjaka u prodorima i traženju rupa u njihovoj obrani. U zadnjih 10 minuta smo ušli sa 12 poena prednosti nakon što smo ostavili goste na svega 7 poena u trećoj četvrtini.

U petoj minuti zadnje četvrtine imali smo najvećih 17 poena razlike ali se osjetio fizički pad što su gosti iz Podsuseda znali iskoristiti. Konstantnim prelaskom sa zonske obrane i obrane čovjek na čovjeka su potpuno zbunili i neutralizirali naš napad pa serijom 19:3 došli na 1 poena razlike. Ali dalje od toga nije išlo, nakon koša Ceraja i dobrim defenzivnim reakcijama njega i Josipa Ante Kozulića ipak dolazimo do vrijedne pobjede.

Najbolji strijelac susreta je bio Andrej Ceraj sa 20 poena a praio ga je Luka Sunara sa 15.

Kod gostiju je Dorian Ribarić ubacio 17 te Bruno Jesenko 15.

NOVI ZAGREBPODSUSED 69:64 (15:16, 17:18, 21:7, 16:23)
Novi Zagreb: Andrej Ceraj 20, Luka Sunara 15, Ivan Bilić 9, Vedran Hernaus 7, Luka Bačevina 5, Fran Jarnjak 5, Karlo Ojdanić 4, Josip Ante Kozulić 3, Domagoj Čep 0, Luka Jeličić 0, Lovro Ivšić 1.

Podsused: Dorian Ribarić 17, Bruno Jesenko 15, Franko Dugandžić 13, Kristijan Validžić 9, Sven Abramović 6, Andrej Penić 2, Leonardo Mazić 1, Lovro Kušec 1, Vice Lončar 0, Vjeran Grozdanić 0, Bruno Srabotnak 0, Marko Divjak 0.

Podsusedu je ovo prvi poraz u sezoni ali i dalje ostaju na prvom mjestu na tablici sa 7 pobjeda i 1 porazom dok je naša ekipa peta sa 5 pobjeda i 2 poraza te utakmicom manje.

Iduća utakmica je već u srijedu u 21:00h u OŠ Središće, zaostala utakmica sa Fortunom

Categories: Seniori