Dvije pobjede i poraz za U-13 selekciju

Published by Fran Bilić on

Nakon kratke pauze iz akademskih razloga vraćamo se pregledima naših ekipa.

Nakon zimske pauze koju su dječaci iskoristili za pretežito individualan pristup treninzima, naša ekipa nastavila je natjecanje u 1. ligi U13 regije Centar.
Prvo smo kao domaćin dočekali ekipu Bosca, koja je slično kao i u prvoj  utakmici, odmah fizički zagospodarila utakmicom te tjerala naše momke da „rade“ za svaki poen. U utakmici gdje je svaki potez bio otežan i gdje su noge još bile teške, KK Bosco je pobijedio 96:70. Unatoč porazu, vrijedi pohvaliti napredak koji je naša ekipa pokazala između 2 utakmice sa istim protivnikom, gdje su razliku spustili sa 40 na 26 razlike. Kod naših standardno najboli Toni Garma sa 30 poena a kod
gostiju Zdravko Perić i Bruno Sučić sa 26 oba.

NOVI ZAGREB– Bosco   70:96 (13:23, 14:30, 17:21, 26:22)

Novi Zagreb: Toni Garma 30, Filip Mikulić 9, Arian Kokolić 7, El Emin Mešić 6, Mihael Jurišinac 4, Niko Škara 4, Lovro Sokač 4, Erik Mohorović 4, Tino Fresl 2, Toma Plavetić 0, Tibor Vojnović 0, Patrik Kolarec 0.
Bosco: Zdravko Perić 26, Bruno Sučić 26, Tomo Dacer 12, Niko Miočić 10, Jan Stipetić 8, Lucian Pande 6, Sebastijan Sever 3, Eol Šuka 3, Franko Igrc 2, Petar Krpan 0, Karlo Mimica 0.

Vikend kasnije, ista ekipa otputovala je u Karlovac protiv „fenjeraša“ lige KK Rolinga. Nakon velike muke i serija nevjerojatnih promašaja, izvojevana je pobjeda rezultatom 55:43. Ovakva utakmica,gdje apsolutno ništa nije išlo kako je trebalo, našim dečkima može poslužiti kao lekcija da nijedna
pobjeda ili uspjeh ne dolazi sama od sebe, te se za sve u košarci i životu treba izboriti. Na kraju je ipak upisana pobjeda i to je najbitnije od svega.
Ovim putem bi se zahvalili domaćinima iz KK Rolinga na sjajnoj utakmici i velikoj borbi a u utakmici su se najviše iskazali, tko drugi nego Toni Garma kod nas sa 30 poena te Filip Benić sa 23 kod domaćina.

Rolling– NOVI ZAGREB   43:55(10:7, 8:18, 12:8, 13:22)

Roling: Filip Benić 23, Jakov Paulić 12, Filip Badovinac 2, Leon Odak 2, Ive Šebalj 2, David Vuković 2, Zvonimir Maks Mamić 0, Petar Franković 0, Mateo Briški 0.
Novi Zagreb: Toni Garma 30, Mihael Jurišinac 5, Toma Plavetić 5, El Emin Mešić 4, Filip Mikulić 4, Erik Mohorović 3, Arian Kokolić 2, Lovro Sokač 2, Patrik Kolarec 0, Tino Fresl 0, Tibor Vojnović 0.

Ogromno iznenađenje priredili su naši dečki pobjedom protiv drugoplasirane ekipe cijele lige, KK Zapada. Pobjeda je još veća uzevši u obzir da je prošla tekma protekla u potpunoj dominaciji vršnjaka sa zapada. Međutim, sav rad i trud koji ekipa pokazuje na treninzima im se vratio u fantastičnoj maniri.
Utakmica je započela uraganski za Novi Zagreb, čemu je prethodila odlula trenera gostiju Nikole Garme da krene sa „slabijom“ petorkom kako bi sačuvao najbolje igrače. Naši dečki su vrlo brzo
natjerali trenera da uvede prvu petorku ali prednost je već stvorena, rezultat na kraju prve četvrtine je glasio 30:17.
Druga četvrtina je ponudila povrataka Zapada u utakmicu, preko najboljeg igrača Miše Cvišića te njegovog partnera Mihael Lončara, pokazali su zašto su drugoplasirana ekipa lige te zaostatak na svega 4 razlike 46:42.
I kada se činilo da je Zapad uspostavio kontrolu nad utakmicom, te da će drugo poluvrijeme proteći u kontroli utakmice, naši momci, predvođeni fantastičnim Tonijem Garmom prebacuju brzinu koju ni sami nisu znali da imaju te iz napada u napad, pokazuju čak i bolju igru od svojih suparnika. Fantastičnom borbenošću u obrani i skoku te efikasnim napadima, prednost je na kraju četvrtine
iznosila 11 poena razlike.
U zadnjoj četvrtini nas je peti faul jedinog centra, Lovre Sokača, znatno poremetio u planu igre te je
Zapad fanatično pokušavao stići prednost te upisati pobjedu. Međutim, Toni u napadu, te svi zajedno, a posebno Arian Kokolić u obrani nisu dali da se rezultat preokrene te je konačni rezultat utakmice bio 78:74 za „žute“.
Još jednom čestitke cijeloj ekipi koja je ovima praktički osigurala poluzavršnicu Prvenstva Hrvatske gdje će imati što za reći. Najbolji strijelac utakmice a i cijele lige je bio naš sjajni Toni Garma sa 48 poena dok su Zapad u utakmici držali Lončar i Cvišić sa 29 odnosno 26 koševa.

NOVI ZAGREB– Zapad 78:74 (30:17, 16:25, 15:8, 17:24)

Novi Zagreb: Toni Garma 48, Toma Plavetić 7, El Emin Mešić 6, Filip Mikulić 6, Erik Mohorović 3, Arian Kokolić 2, Mihael Jurišinac 2, Lovro Sokač 2, Niko Škara 2, Tibor Vojnović 0, Patrik Kolarec 0, Raul Mandić 0.
Zapad: Mihael Lončar 29, Mišo Cvišić 25, Danijel Naglić 8, Vanja Miljanić 8, Nikša Cvišić 4, Matija Ćurić 0, Stjepan Šušnjara 0, Fran Naglić 0, Emil Pokos 0, Vito Mišetić 0.